تبلیغات
خط ممتد       
 
                                                                                                                                     
  
                                                                       
                
                 
                   

توکل یعنی این!

                   

هر   وقت برای صحبت پیش حاج دستواره می رفتیم، از چهره اش می فهمیدیم که خسته   است و شب گذشته، کامل نخوابیده است. همیشه بیرون از سنگر می خوابید. در   عملیات والفجر 8 در

                 
               
             
               
فاو، دیده   بانمان خبر داد که دشمن طی تغییر و تحولاتی قصد حمله دارد. وقتی رفتیم این   جریان را به شهید دستواره بگوییم، بیرون از سنگر خوابیده بود. به یکی از   همرزمانم گفتم که چرا حاجی بیرون از سنگر خوابیده، ممکن است بر اثر اصابت   خمپاره های دشمن آسیبی به او برسد. بیدارش کردم و گفتم: حاجی چرا اینجا   خوابیده ای؟ وقتی بیدار شد، سوالم را با این قطعه شعر جواب داد :
               
             
             
               

               
             
             
               
گرنگهدار من آن است که من میدانم      شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد
             
 
       


         
              سایه!
       

       

دوباره   نگاهی به حیاط کردیم .سایه از دیوار بالا می آمد.گفتم : حتماً خودشه !   .چند روز بود که شوهرم نمی توانست مدرسه را نظافت کند .کمرش درد می کرد .   مدیر چند بار جلوی دانش آموزان شوهرم را تحقیر کرده بود.تهدید کرده بود که   اخراجمان می کند . اثاثیه مان را می ریزد بیرون .

       

فکر   کردیم شب را بیدار بمانیم ببینیم کار کیست ؟ نزدیک صبح بود که سایه از   دیوار بالا آمده بود و حیاط را جارو می زد .با شوهرم رفتیم توی حیاط .دانش   آموز کوچک اندامی بود که چهره اش آشنا به نظر می رسید .وقتی ما را دید سرش   را زیر انداخت و سلام کرد . گفتیم :اسمت چیه ؟! .جواب داد :عباس بابایی   .گفتم پدر و مادرت ناراحت می شوند اگر بفهمند که به جای درس خواندن مدرسه   را جارو می کنی .گفت : من که به شما کمک می کنم خدا هم در درس خواندن به من   کمک خواهد کرد .
         
         

     
                                                           
 

کلاس شهید بهشتی
              آنهایی که ولایت فقیه را قبول ندارند در هر مقامی که باشند سرنگون
              خواهند شد!

             

اشاره:

             

در هفتم تیر ماه سال 1360 دفتر حزب جمهوری   اسلامی در سرچشمه تهران از سوی یکی از عوامل نفوذی سازمان منافقین(محمد رضا   کلاهی) منفجر گردید که براثر آن 72نفر از شخصیت‌ها و مسئولین برجسته کشور   شهید و تعدادی نیز زخمی گردیدند. این فاجعه، بزرگ‌ترین اقدام منافقین در   ضربه زدن به نظام برخاسته از آرای مردم در پی پیروزی انقلاب اسلامی بود.   هنوز چند ماهی از آغاز جنگ تحمیلی نمی‌گذشت که سازمان منافقین این جنایت   بزرگ را در هم سویی با آغازگران جنگ، در مرکز ایران انجام داد. در این   جنایت بزرگ، انسان‌های بزرگی که به تعبیر امام امت از ابرار بودند، به   شهادت رسیدند. یکی از آنان شهید آیت‌الله دکتر بهشتی بود که از متفکران و   اندیشمندان و شکل‌دهندگان به معماری نظام جمهوری اسلامی بود و نقش بی‌بدیلی   را در تدوین قانون اساسی و ساختاردهی به نظام جدید ایران پس از فروپاشی   رژیم شاهنشاهی ایفا می‌نمود.ضمن آرزوی علّودرجات برای روح ملکوتی شهید   بهشتی وارواح پاک دیگرشهیدان فاجعه هفتم تیر، فرصت رامغتنم شمرده به   فرازهایی ازسخنان با حرارت ایشان، در 18 خرداد 59 که در جمع پر شور مردم   کازرون ایراد شده است ،گوش جان می سپاریم:

             

1- ای مردم،به خدا سوگند بهشتی و امثال بهشتی   همیشه آماده ی شهادت هستند...زنده ماندن ما در این خاک است و روز شهادت   ماهم در همین خاک!

             

2- فقیه یعنی مجتهد زحمت کشیده که ده ها سال   درس خوانده و زحمت کشیده و شجاع و با تقوا و آگاه به زمان که بتواند فتوا   دهد.آنهایی که ولایت فقیه را قبول ندارند در هر مقامی که باشند سرنگون   خواهند شد.می گویند خودمان سرمان می شود! و هرچه اینها می گویند به آنها   احترام می گذاریم،ولی رهبری آنان را قبول نداریم!!!

             

3- برای من مسلمان،آمریکای سرمایه   دار،استعمارگر ، ستمگر و جهانخوار همان قدر بد و کثیف است که شوروی متجاوز   خائن و اشغالگر افغانستان.سیاست ما جنگ با ستمگر است؛در خط امام بودن، با   آمریکا جنگیدن و با شوروی لاس زدن نیست.قرار ما اینست که خود بکاریم،خود   بخوریم و در زمین خود بنشینیم و باج به شوروی و آمریکا و هیچ ابرقدرت دیگری   ندهیم.

             

4- برادران مسلمان!می دانیم به دنبال هر   انقلاب،مشکلات فراوان وجود دارد، ولی به امید خدا و به امید رهنمود های   رهبر،ما مردم مسلمان ایران تصمیم قاطع اتخاذ کرده ایم که استقلال پر عظمت   خود را به هیچ قیمت و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از دست ندهیم و اگر   کارمان به جایی رسید که موقتاَ با دوک نخ بریسیم و با سوزن بدوزیم و با   الاغ و اسب به اینجا و آنجا سفرکنیم،باید مقاومت کنیم،باید مقاومت کنیم؛این   است مکتب خونین تشیع. ما دست نیاز به طرف غرب و شرق دراز نمی کنیم.

     
 
   
   
 
 
 

  تماس با ما
مطالب خود را از طریق"تماس باما" برای ما ارسال نمایید.
منتظر نظرات و مطالب شما هستیم

حمایت:

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تمامی حقوق این سایت متعلق به خط ممتد می باشد/تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی
all rights reserve to khattemomtad©2012